GMINA SOKOŁÓW PODLASKI CZYTA MAŁEMU MISIOWI

 

25 listopada, w dniu, w którym na całym świecie obchodzone jest Święto Pluszowego Misia nasze przedszkole przystąpiło do realizacji  gminnej edycji Ogólnopolskiego projektu rozwijania czytelnictwa i współpracy między przedszkolami pt. „Mały miś w świecie wielkiej literatury”.

Patronat honorowy nad projektem „Mały miś w świecie wielkiej literatury” – edycja gminna objęli:
Marek Michalak – Rzecznik Praw Dziecka
Maria Koc – Wicemarszałek Senatu RP
Waldemar Kraska – Senator RP
Bogusław Karakula – Burmistrz Miasta Sokołów Podlaski
Marcin Pasik – Wójt Gminy Sokołów Podlaski
Jan Zuba – Burmistrz Kolbuszowej
ks. dr hab. Jan Niewęgłowski – prof. UKSW, Dziekan Wydziału Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
Dorota Dziamska – pedagog, autor systemu Edukacja Przez Ruch, ekspert MEN

Instytucja wspierająca:

Biblioteka Pedagogiczna im. Heleny Radlińskiej w Siedlcach - Filia w Sokołowie Podlaskim


Główny patronat medialny objęło:
Przedszkolne ABC oraz lokalne media: Katolickie Radio Podlasie, Życie Sokołowa, Regionalny Portal Informacyjny podlasie24.


    Zadaniem uczestników gminnej edycji projektu „Gmina Sokołów Podlaski czyta małemu misiowi” jest wcześniejsze wybranie misia, który wyruszy w podróż po gminie Sokołów Podlaski, by wspólnie z przedszkolakami z innych placówek promować czytelnictwo. Każdemu wysłanemu misiowi towarzyszyć będzie „Dziennik podróży misia”. To w nim dzieci z przedszkoli, do których zawędruje miś będą dokumentowały wspólne  czytanie oraz zabawy z maskotką.   

Leśna Kraina wysyła w podróż  Misia Krzysia Dąbka – Przyjaciela Przyrody.

 

Krzyś Dąbek 

 

 

 

W okresie od 25 listopada do 19 grudnia do przedszkola przybędzie dziewięć misiów z innych przedszkoli uczestniczących w gminnej edycji.