Podróż do Afryki - warsztaty bębniarskie

Dnia 06. lutego przenieśliśmy się do „Afryki” i wzięliśmy udział w wyjątkowych warsztatach bębniarskich, prowadzonych przez gwinejskiego muzyka i artystę Gesparda Conde oraz przyjaciela wszystkich dzieci Lwa Bartka. Dzieci poznały kulturę, instrumenty oraz muzykę afrykańskiego kontynentu. Podczas warsztatów nasze przedszkolaki stały się prawdziwymi artystami, poznały technikę gry na bębnach wspaniale się przy tym bawiąc, uczyły się rytmów, zapoznały  się z budową instrumentów, nauczyły się i wspólnie śpiewały piosenkę w języku „malinke„. Na zakończenie zajęć odbyły pogadankę z instruktorem, podczas której wysłuchały ciekawostek na temat Afryki.

Wesołych zabaw i tańców przy dźwiękach bębnów nie było końca, a uśmiech jeszcze długo nie schodził z dziecięcych twarzy.

Takie kulturowe spotkania to doskonała integracja grupy oraz rozwój kreatywności. Afrykańska atmosfera sprzyja rozluźnieniu oraz wyrażaniu siebie i swoich emocji.

Dziękujemy Radzie Rodziców Leśnej Krainy

za wspaniałą niespodziankę

z okazji Choinki Noworocznej.

Słoneczka