Słoneczka i Krasnale w Fabryce Bombek

Słoneczka 1, Słoneczka 2

Do Świąt Bożego Narodzenia co prawda jeszcze trochę czasu zostało, ale trzy i czterolatki z Miejskiego Przedszkola nr4 Leśna Kraina już skorzystali z wolnego terminu w fabryce i wyruszyli zapoznać się z produkcją bombek w Warszawie.

Fabryka Bombek „Fogiel” powstała w roku 1948 na Warszawskim Grochowie, założycielem jej był dziadek obecnego właściciela, Jan Fogiel.  Jest to rodzinna firma produkująca ozdoby choinkowe od 1948 roku. Wyroby fabryki zdobią choinki na całym Świecie, a głównymi odbiorcami są Stany Zjednoczone Ameryki, Wielka Brytania, Niemcy, Szwajcaria. Wszystkie ozdoby są wykonywanie ręcznie a do ich produkcji używane są materiały najwyższej jakości.

Przedszkolaki zwiedziły fabrykę. Miały możliwość zobaczyć w jaki sposób wypalane jest szkło, z którego po przetopieniu powstają rożnego kształtu ozdoby choinkowe. Uczestniczyły w procesie utwardzania szklanych ozdób i ich srebrzeniu. Na zakończenie ciekawej produkcji Słoneczka i Krasnale uczestniczyły w warsztatach poprowadzonych przez właścicieli fabryki. Każdy przedszkolak otrzymał jeszcze nie udekorowaną bombkę i mógł ją „ucharakteryzować” w swoje ulubione kolory, szlaczki i wzorki brokatowe. Po wysuszeniu pomalowanych ozdób, zapakowaniu ich w odpowiednio bezpieczny sposób, każdy przedszkolaczek wrócił szczęśliwy do Leśnej Krainy, a ich bombeczki zawisną już tuż, tuż na ich domowych świątecznych drzewkach.