Na tropie detektywa Kota...

We wtorek, 24 października, na zaproszenie Urzędu Miasta Sokołów Podlaski nasze starsze przedszkolaki (WIEWIÓRKI i MISIE) wybrały się do Sokołowskiego Ośrodka Kultury na spektakl o tematyce ekologicznej „Detektyw Kot”. Widowisko to bazowało na baśni o „Kocie w butach” i przedstawiało perypetie Maryli Kotowicz, najbardziej znanej kociej wokalistki, której zaginęły buty. Na ich poszukiwanie wyruszył tytułowy detektyw Kot wraz ze swoją asystentką Kocimiętką. Nasze przedszkolaki razem z aktorami TEATRU KULTURESKA mogły rozwiązać szereg ekologicznych zagadek pozostawionych przez sprawcę kradzieży. Spektakl poruszył wiele ważnych tematów dla współczesnego młodego widza, m.in. kradzieże, zazdrość, a także konsumpcjonizm - ukazując jego wpływ na przyrodę. Teatrzyk promował również właściwe nawyki ekologiczne, takie jak: segregacja odpadów, ochrona powietrza, oszczędzanie wody czy energii. Dla naszych przedszkolaków była to kolejna lekcja utrwalająca wiadomości z zakresu ekologii. EKOPRZEDSZKOLAKI TO MY.