Śladami Żubrów - wycieczka do Białowieży

    Dnia 05 czerwca MISIE i WIEWIÓRKI wyruszyły na podbój Puszczy Białowieskiej. Wspólnie z  przewodnikiem mieliśmy okazję podziwiać niezwykłą multimedialną wystawę przyrodniczą, gdzie przy teatralnej scenografii, wraz z odgłosami lasu, przenosiliśmy się w różne ekosystemy. Dowiedzieliśmy się o wielu tajemnicach, jakie skrywa w sobie Puszcza Białowieska. Następnie wybraliśmy się na wieżę widokową Muzeum Białowieskiego Parku Narodowego. Przedszkolaki   zwiedzały również  Rezerwat Pokazowy Żubrów, w którym miały możliwość obserwować na żywo puszczańskie zwierzęta. Były to m.in.: wilki, jelenie, sarny, żubronie, żubry, dziki, łosie, lisy, ryś i koniki polskie. Zwierzęta te, oglądane z tak bliska, zrobiły na wszystkich naprawdę duże wrażenie.

     Wyprawę naszą zakończyliśmy wspólnym ogniskiem z pieczonymi kiełbaskami, przy którym śpiewaliśmy znane nam wszystkim piosenki.

    W końcu zmęczeni, ale pełni wrażeń wybraliśmy się w drogę powrotną do domu. Z całą pewnością wycieczkę tę będziemy jeszcze długo pamiętać i wspominać.

 

Misie: galeria 1, galeria 2, galeria 3

Wiewiórki: galeria 1, galeria 2