MAM PRAWO ŻYĆ, MAM PRAWO BYĆ DZIECKIEM …

"Mam prawo żyć, mam prawo być sobą
Czuć się bezpiecznie, wolną być osobą
Mam prawo kochać i kochanym być
Nie można mnie krzywdzić, poniżać i bić."

Dnia 20 listopada w Leśnej Krainie nasze przedszkolaki wzięły udział w zajęciach dydaktycznych, które poświęcone było bardzo ważnemu zagadnieniu, jakim są Prawa Dziecka. Nasi podopieczni obejrzeli teatrzyk pt. „Jak Piotruś zaprzyjaźnił się z królem?”, którego celem było kształtowanie u dzieci świadomości posiadania własnych praw.

Przedszkolaki uczestniczyły również w pogadance i obejrzały prezentację multimedialną, podczas której miały okazję bliżej poznać przysługujące im prawa. Dzieci MIAŁY PRAWO wyzwolić swoje emocje podczas zabaw ruchowych przy muzyce.

Mamy nadzieję, że poprzez zabawę przybliżyliśmy i uświadomiliśmy przedszkolakom, że mimo, iż są mali, mają swoje prawa, które należy szanować i bezwzględnie przestrzegać.