Kocham Polskę całym sercem...

Początek maja to okres uroczystości upamiętniających najważniejsze wydarzenia i symbole, które zapisały się w historii PAŃSTWA POLSKIEGO.

Dnia 30 kwietnia obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień  Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz 233 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Głównym celem uroczystości było rozwijanie poczucia przynależności narodowej u naszych „Małych Patriotów”. W tak ważnym dniu dzieci prezentowały się niezwykle uroczyście w galowych strojach podkreślając wagę naszych symboli narodowych: Godła, Flagi oraz Hymnu. Z wielką powagą odśpiewany został Hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”, recytowane były wiersze i śpiewane piosenki patriotyczne. Starsze przedszkolaki tego dnia wzięły również udział w KONCERCIE PATRIOTYCZNYM DZIECI DZIECIOM w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca SOKOŁOWIANIE w Sokołowskim Ośrodku Kultury. Piękną tradycją Leśnej Krainy jest coroczny SPACER PATRIOTYCZNY ulicami naszego miasta. Tak było i w tym roku, podczas którego nasze przedszkolaki wręczyły sokołowianom własnoręcznie wykonane flagi biało-czerwone.

Dzień ten był dla nas wszystkich wspaniałą lekcją patriotyzmu,

że jesteśmy Polakami, a Polska to nasza Ojczyzna.

Słoneczka