Drodzy Rodzice!

Ze względu na zgłoszony do nas przypadek wystąpienia wszawicy w naszym przedszkolu, prosimy o systematyczne sprawdzanie czystości skóry głowy i  włosów u dzieci. W przypadku podejrzenia zakażenia wszawicą, należy o tym zawiadomić nauczyciela oraz podjąć wszystkie czynności prowadzące do likwidacji choroby.

Zachęcamy do zapoznania się z zamieszczoną poniżej informacją na temat wszawicy.

Wszawica jest chorobą, którą można skutecznie zwalczać!

To nie jest wstydliwy problem.

Mimo osiągnięć cywilizacyjnych wciąż pojawia się w skupiskach ludzi. Szczególnie narażone są na nią dzieci

szkolne i przedszkolne.

Na co zwrócić uwagę:

Co zrobić, jeżeli na głowie dziecka pojawiły się wszy/gnidy:

Ważna profilaktyka!

Jak postępować, aby chronić dziecko przed zarażeniem wszami:

Podstawową zasadą profilaktyki wszawicy jest stała, systematyczna kontrola czystości skóry i włosów dokonywana przez rodziców i natychmiastowa likwidacja gnid i wszy w przypadku ich zauważenia.

Na rodzicach spoczywa odpowiedzialność za prawidłową higienę i czystość dziecka.

PREZENTACJA MULTIMEDIALNA>>

BROSZURA>>