Jesteśmy przedszkolakami

Pasowanie na przedszkolaka to niezwykle ważne wydarzenie w grupie 3-latków. Po adaptacji do nowego środowiska, środowiska przedszkolnego małe dzieci wdrażają się do funkcjonowania w grupie rówieśniczej. Uczą się zasad bycia w grupie, przedszkolu, uczą się czynności samoobsługowych, wierszyków, pisenek, zabaw ruchowych. Gdy dzieci opanują już pewne czynności i zaczynają funkcjonowć w grupie przestrzegając norm dnia codziennego w przedszkolu, mówi się że przeszło adaptację, a wówczas staje się Prawdziwym Przedszkolakiem.

Pasowanie w najmłodszej grupie Leśnej Krainy, w Słoneczkach odbyło się bardzo uroczyście, ale także bardzo rodzinnie. Nasze Słoneczka zaprezentowły się przed rodzicami w montażu słowno-muzycznym, prezentując swoje zdobyte już umiejetności aktorskie :-)  następnie Pani Dyrektor Ewa Zakrzewska, po uroczystym ślubowaniu 3-latków, pasowała każde dziecko na przedszkolaka. Po oficjalnej części wszyscy uczestniczyli w przepysznym poczęstunku, który zainicjował tort upieczony przez jedną z mam.

Gratulujemy Nowym Przedszkolakom Leśnej Krainy !

album1, album2, album 3