Bezpieczna Leśna Kraina

Dnia 07. września Leśną Krainę odwiedzili policjanci z Komendy Powiatowej Policji  w Sokołowie Podlaskim.

Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się, jak ważna i odpowiedzialna jest praca policjanta. Goście wyjaśnili też maluchom, jak należy bezpiecznie podróżować samochodem,  jaką rolę pełnią pasy bezpieczeństwa oraz jak ważne są elementy odblaskowe dla pieszego.

Wielką atrakcją była zabawa w miasteczku ruchu drogowego, które wyposażone było w znaki pionowe, poziome oraz sygnalizację świetlną. Dzieci pod czujnym okiem policjantów mogły poćwiczyć bezpieczne przejście na drugą stronę jezdni. Była to doskonała okazja, aby poprzez zabawę przypomnieć przedszkolakom podstawowe zasady bezpieczeństwa na ulicy.

Przedszkolaki zobowiązały się do przestrzegania na co dzień poznanych zasad bezpieczeństwa                    i przypominania o nich swoim koleżankom i kolegom, a także dorosłym.

fotogaleria

Słoneczka