Bezpieczna Leśna Kraina

Dnia 18. września Leśną Krainę odwiedzili policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim - Pani Aleksandra Borowska i Pan Piotr Oksiuta.  Była to doskonała okazja, aby poprzez zabawę przypomnieć przedszkolakom podstawowe zasady bezpieczeństwa w domu, na podwórku oraz na ulicy.

Podczas spotkania mundurowi przypomnieli najmłodszym numery alarmowe, z których należy korzystać w sytuacji zagrożenia. Dzieci dowiedziały się, jak trzeba postępować w kontakcie z osobami nieznajomymi oraz ćwiczyły właściwe przechodzenie przez jezdnię. Policjanci wyjaśnili też maluchom, jak należy podróżować samochodem,  jaką rolę pełnią pasy bezpieczeństwa oraz jak ważne są elementy odblaskowe dla pieszego.

Przedszkolaki zobowiązały się do przestrzegania na co dzień poznanych zasad bezpieczeństwa i przypominania o nich swoim koleżankom i kolegom, a także dorosłym.

Pięknie dziękujemy za cenne wskazówki,

które są drogowskazem do zdrowego, bezpiecznego życia.

Słoneczka