Biało-czerwona Leśna Kraina

„Jest takie miejsce na mapie świata - Polska!
To moje miejsce, tutaj mocniej bije mi serce!”

   Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała swoją upragnioną niepodległość. W przedszkolu już od najmłodszych lat przekazujemy dzieciom wartości patriotyczne, kształtujemy przywiązanie do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli.

   10. listopada Leśna Kraina w sposób bardzo uroczysty świętowała urodziny Polski. Cała społeczność przedszkolna z wielkim zaangażowaniem przygotowała  się do tego ważnego wydarzenia.

   Wszystkie przedszkolaki odświętnie ubrane przedstawiły program artystyczny recytując wiersze i śpiewając piosenki patriotyczne. Było uroczyście i biało-czerwono, nie zabrakło zabawy przy piosence „Jestem Polką  i Polakiem”. 

   Odpowiadając na zaproszenie Ministerstwa Edukacji i Nauki Leśna Kraina włączyła się do kolejnej edycji akcji „Szkoła do hymnu”. O godzinie 11.11 w ramach świętowania 104. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości przyjmując właściwą postawę „na baczność”, społeczność przedszkolna dumnie odśpiewała hymn narodowy „Mazurek Dąbrowskiego”. 

Brawo Mali Polacy!


misie

wiewiórki

krasnale

słoneczka