I N F O R M A C J A

w sprawie rekrutacji do Miejskiego Przedszkola Nr 4 Leśna Kraina

na rok szkolny 2024/2025

ZAPRASZAMY DO POBIERANIA I SKŁADANIA WNIOSKÓW W SEKRETARIACIE PRZEDSZKOLA.

Dyrektor Miejskiego Przedszkola Nr 4 Leśna Kraina w Sokołowie Podlaskim

i n f o r m u j e,  że:

1. Dzieci do Miejskiego Przedszkola Nr 4 Leśna Kraina w Sokołowie Podlaskim przyjmuje się po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego. Dotyczy to wyłącznie dzieci przyjmowanych po raz pierwszy do przedszkola. Rodzice dzieci już przyjętych i uczęszczających do przedszkola składają na kolejny rok szkolny deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego  w tym przedszkolu.
  2. Postępowanie rekrutacyjne jest prowadzone na wniosek rodzica dziecka. Formularz wniosku dostępny jest w sekretariacie przedszkola oraz na stronie internetowej przedszkola – www.przedszkole4.az.pl
  3. Do przedszkola przyjmuje się dzieci zamieszkałe na obszarze Miasta Sokołów Podlaski.
  4. Dzieci zamieszkałe poza obszarem Miasta mogą być przyjęte do przedszkola jeżeli po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego dla dzieci z terenu     Miasta – przedszkole będzie nadal dysponować wolnymi miejscami.
  5. W postępowaniu rekrutacyjnym brane są pod uwagę następujące kryteria z  odpowiadającą im określoną liczbą punktów.

a) kryteria podstawowe

Lp.

Nazwa kryterium

Liczba punktów

1.

Wielodzietność rodziny (rodzina wychowująca troje i więcej dzieci)

Niepełnosprawność dziecka

3.

Niepełnosprawność jednego z rodziców dziecka

Niepełnosprawność obojga rodziców dziecka

Niepełnosprawność rodzeństwa dziecka

6.

Samotne wychowywanie dziecka w rodzinie

7.

Objęcie dziecka pieczą zastępczą

b) kryteria dodatkowe

Lp.

Kryteria dodatkowe

Liczba punktów

1.

Zatrudnienie* obojga rodziców / opiekunów prawnych dziecka

2.

Zatrudnienie* jednego z rodziców / opiekunów prawnych dziecka

5

3.

Uczęszczanie rodzeństwa kandydata do tego przedszkola

8

4.

Zdeklarowany przez rodziców czas pobytu dziecka w przedszkolu powyżej 5 godzin dziennie

1

pkt. za każdą godzinę

5.

Przedszkole wskazane we wniosku jest najbliżej położonym od miejsca zamieszkania dziecka - przedszkolem publicznym

4

6.

Uczęszczanie wcześniej do żłobka - placówki opieki nad dzieckiem do lat 3 zarejestrowanej w Mieście Sokołów Podlaski

załącznik: zaświadczenie

2

* - na równi z osobą zatrudnioną na podstawie umowy o pracę traktuje się osobę, która wykonuje pracę na podstawie umowy cywilnoprawnej, osobę uczącą się (studiującą) w trybie dziennym i osobę prowadzącą działalność gospodarczą

1. W przypadku spełniania danego kryterium - spośród kryteriów podstawowych (ustawowych), do wniosku należy dołączyć dokumenty potwierdzające spełnianie tego  kryterium. Spełnianie kryteriów dodatkowych potwierdzane jest odpowiednim oświadczeniem, w którym składający oświadczenie jest obowiązany do    zawarcia klauzuli następującej treści: „Jestem świadoma/y odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego       oświadczenia”.
  2. Postępowanie rekrutacyjne przeprowadza Komisja Rekrutacyjna powołana przez Dyrektora Przedszkola
  3. Postępowanie rekrutacyjne przeprowadzone zostanie zgodnie z harmonogramem czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach prowadzonych przez Miasto Sokołów Podlaski na rok szkolny 2024/2025 ( załącznik Nr 1 do Zarządzenia  nr 9/2024 Burmistrza Miasta Sokołów Podlaski z dnia 25 stycznia 2024 r.).
  4. Wniosek o przyjęcie wraz z dokumentami (oświadczeniami) należy składać w  sekretariacie  przedszkola  w terminie  od 26 lutego 2024 r.do 27 marca  2024 r.
  5. Wyniki postępowania rekrutacyjnego będą podane do publicznej wiadomości poprzez umieszczenie na tablicy informacyjnej w przedszkolu listy dzieci     przyjętych do przedszkola, zawierającej ich imiona i nazwiska,    uszeregowane w kolejności alfabetycznej oraz najniższą liczbę punktów, która uprawnia do przyjęcia.
  6. Jeżeli po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego przedszkole będzie   nadal dysponować wolnymi miejscami Dyrektor Przedszkola przeprowadza postępowanie uzupełniające.

Załącznik Nr 1 do Zarządzenia Nr 9/2024
Burmistrza Miasta Sokołów Podlaski
z dnia 25stycznia 2024 r.

TERMINY

przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminy składania dokumentów do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Miasto Sokołów Podlaski na rok szkolny 2024/2025

Lp

Rodzaje czynności