• Pierwsza pomoc w przedszkolu                                       2015.10.27

Tempo współczesnego życia, rozwój techniki i motoryzacji niosą za sobą wiele zagrożeń dla zdrowia i życia ludzkiego. We współczesnym świecie posiadanie umiejętności udzielania pierwszej pomocy jest bardzo ważna, dlatego w "Leśnej Krainie" powstał program edukacyjny " Mały ratownik w przedszkolu". Celem wprowadzenia edukacji ratowniczej jest minimalizowanie skutków zagrożeń oraz wyposażenie przedszkolaków w wiedzę z zakresu udzielania ierwszej pomocy. Zadaniem programu jest uświadomienie dzieciom o grożących niebezpieczeństwach, uwrażliwienie ich na dbałość o własne zdrowie.

Zajęcia będą prowadzone w grupie " Misie" i " Wiewiórki" raz w miesiącu przez ratownika medycznego Marcina Kruszewskiego. Na kazdych zajęciach będzie omawiane inne zagadnienie.

Podczas pierwszych zajęć pan Marcin opwiedział dzieciom o zatruciach i zadławieniach. Zwrócił uwagę jak wazne jest poprawne przeżuwanie pokarmu, że nie można się kręcić podczas posiłków. Omówił również jak niebezpieczna jest zabawa detergrntami i nieznanymi lekami. Przedszkolaki nauczyły się również pozycji bocznej ustalonej, która jest bardzo ważna, gdyz może uratować życie.

Dzieci słuchały bardzo uważnie i chętnie odpowiadały na zadawane pytania. Po zajęciach przedszkolaki utrwalały sobie zdobyte umiejętności poprzez zabawę.

• Mały Ratownik                                                        2015.11.24

24. listopada odbyły się kolejne zajęcia w ramach programu " Mały Ratownik w przedszkolu". Na spotkanie z dziećmi Pan Ratownik przyniósł dużą czerwoną torbę, która wzbudziła ogromne zainteresowanie dzieci. Okazało sie , że to ratownicza apteczka pierwszej pomocy. Przedszkolaki zapoznały się z jej zawartością i obsugą znajdującego się tam sprzętu.