Mali Patrioci

Początek maja to okres uroczystości upamiętniających najważniejsze wydarzenia i symbole, które zapisały się w historii Państwa Polskiego.

W dniu  29 kwietnia obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień  Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Głównym celem uroczystości było rozwijanie poczucia przynależności narodowej u naszych „Małych Patriotów”. W tak ważnym dniu dzieci prezentowały się niezwykle uroczyście w galowych strojach podkreślając wagę naszych symboli narodowych: Godła, Flagi, Hymnu oraz znaczenia Ojczyzny w naszym życiu. Z wielką powagą odśpiewany został Hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”, recytowane były wiersze i śpiewane piosenki patriotyczne.

Dzień ten był dla dzieci wspaniałą lekcją przypomnienia sobie, że są Polakami,

a Polska to ich Ojczyzna.

Słoneczka

Krasnale