Warsztaty z pisania piórem

Dnia 18 marca przedszkolaki odwiedziły Wielki Gościniec Litewski to miejsce dzięki któremu dzieci mogły wybrać się w podróż w czasie i znalazły się na szlaku jednego z głównych traktów handlowo-pocztowych dawnej Rzeczypospolitej. Wielki Gościniec Litewski był przez kilka wieków jednym z najważniejszych traktów handlowych Rzeczypospolitej. Łączył Warszawę  z Wilnem, czyli Koronę Polską z Wielkim Księstwem Litewskim, biegnąc przez Stanisławów, Dobre, Liw, Węgrów, Sokołów Podlaski, Drohiczyn, Bielsk Podlaski, Białystok, Grodno. Obejrzały tam wystawę poświęconą Stacji Pocztowej ,,Sokołów" - głównie wystrój stacji: ławy, naczynia gliniane, drewniane, dawne stroje szlaku nadbużańskiego, pojazdy konne, w tym sanie, a także stare monety, narzędzia do wybijania monet, przedmioty codziennego użytku tj. kufry, skrzynie podróżne, Przedszkolaki uczestniczyły też w warsztatach kaligrafii pisania piórem gęsim i atramentem. Dziękujemy za zaproszenie , była to wspaniała lekcja historii.