Wiosna w Rezerwacie Śnieżyczki

Jak co roku Mali Przyjaciele Lasu z Leśnej Krainy świętują pierwszy Dzień Wiosny oraz Międzynarodowy Dzień Lasu w Rezerwacie Śnieżyczki Leśnictwa Repki. Razem z pzedszkolakami        z grup Wiewiórki i Misie udała się Pani Paulina Zgierun - leśny edukator Nadleśnictwa Sokołów. Wśród leśnych dróg i ścieżek dzieci nasłuchiwały odgłosów i oznak wiosny: szumu wiatru, śpiewu ptaków, ciepła promieni słonecznych, a gdy je znalazły i nazwały Pani Paulina poprowadziła je przed leśny "biały dywan". Tylko w tym tajemniczym miejscu naszego ndleśnictwa można spotkać te objęte ochroną pierwsze kwiatki wiosny - śnieżyczki-przebiśnieg. Nasza przyjaciółka z nadleśnictwa opowiedziała dzieciom o tym, czym jest rezerwat, dlaczego te kwiatki są pod ochroną i o tym, jak las budzi się do życia po zimowym śnie.  Mali Przyjaciele Lasu powitali wiosnę brawami, ale takimi cichutkimi, bo wiedzą, że w lesie się nie hałasuje, dotlenione i szczęśliwe wróciły do Leśnej Krainy.

Calą mocą swoich serduszek mówią: DZIĘKUJEMY Pani Paulinie i Nadleśnictwu Sokołów za możliwość doświadcznia lasów, leśną edukację i wieloletnią przyjaźń.

Wiewiórki

Misie