Dbamy o swoje zęby…

Dnia 07. marca najmłodsze przedszkolaki „SŁONECZKA”   i „KRASNALE” gościły Panią Dorotę Bartosiak – higienistkę stomatologiczną z Centrum Stomatologii i Implantologii – Stomatologia Flakowski. Spotkanie to było podsumowaniem tygodniowych zajęć dydaktycznych „Jak badać o zdrowie?”. Ponadto  miesiąc MARZEC został ustanowionym MIESIĄCEM ZDROWIA JAMY USTNEJ.

Pani Dorota w bardzo przystępnej i ciekawej formie przedstawiła dzieciom sposób dbania o piękny i zdrowy uśmiech. Przedszkolaki  dowiedziały się,  co to jest próchnica i dlaczego psują się zęby oraz jak prawidłowo należy je czyścić. W ramach działań praktycznych przedszkolaki miały możliwość samodzielnie wyszczotkować dokładnie swoje ząbki.

Mamy nadzieję, że po dzisiejszych zajęciach nasze przedszkolaki będą systematycznie dbały o swoje zęby, a w przyszłości odwiedzały gabinet stomatologiczny tylko profilaktycznie, a nie z powodu bólu.

Nieważne czy mleczak, czy stały, każdy ząb chce być zawsze zdrowy, czysty i biały…

Pamiętajmy o tym wszyscy.

Słoneczka

Krasnale