OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”.

Co roku w całej Polsce 20 września przedszkolaki świętują swój dzień - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. To przecież w przedszkolu najmłodsi poznają otaczający świat, to tutaj nawiązują pierwsze przyjaźnie, to w przedszkolu spędzają czas na wesołej zabawie i uczą się społecznych zachowań.

W Leśnej Krainie dzień ten był obchodzony bardzo uroczyście. Święto to wypełnione było świetnymi atrakcjami: były zabawy muzyczno-ruchowe z wykorzystaniem chusty animacyjnej, zabawy z piłkami i balonami. Dzieci uczestniczyły we wspólnych konkursach i grach zespołowych. Było wesoło i kolorowo. W każdej sali rozbrzmiewała muzyka i słychać było wesoły gwar dzieci.

Święto to dostarczyło wszystkim wielu miłych wrażeń i na pewno będziemy je długo i ciepło wspominać. Radość i uśmiech na twarzach przedszkolaków to również nasza satysfakcja - pracowników przedszkola.

Z okazji Dnia Przedszkolaka, życzymy Wam, drogie Dzieci,

aby uśmiech zawsze gościł na Waszych twarzach,

aby każdy dzień był wspaniałą przygodą,

aby niósł ze sobą wiele cudownych i pozytywnych doświadczeń.

Kochani, niech spełniają się Wasze marzenia!

Słoneczka>>

Krasnale>>