Dzień Harcerza i Zucha

Dzień Myśli Braterskiej  to szczególny dzień dla wszystkich harcerzy i skautów na całej Ziemi. Tego dnia swoje urodziny obchodzi założyciel światowego skautingu Robert Baden Powell – Naczelny Skaut Świata, który wychowywał młode pokolenia odkrawając ich ukryty potencjał. Jak sam mawiał: „Starajcie się zostawić ten świat choć trochę lepszym, niż go zastaliście”. Tego dnia wszyscy okazują sobie szczególnie przyjaźń i braterstwo rozsyłając kartki z życzeniami.

Takie kartki wykonały także biszkopty i zuchy z 13GZ Mali Odkrywcy w ramach współpracy Miejskiego Przedszkola nr 4 Leśna Kraina z Hufcem ZHP Sokołów Podlaski.

W Dniu Myśli Braterskiej zuchy w przedszkolu odwiedziła dh Marzena Pasik – skarbnik Hufca ZHP Sokołów Podlaski oraz drużynowa 3 GZ Dzielne Plastusie, by wprowadzić dzieci w świat zuchowo-harcerski. Druhna Marzenka zapoznała dzieci z postacią Bi-Pi, pokazała ekwipunek biwakowy, pląsała i śpiewała pokazując, jak bawią się zuchy na całym świecie. Na zakończenie „zbiórki zuchowej” Ewa Zakrzewska Dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 4 Leśna Kraina oraz Marzena Pasik Instruktor Hufca ZHP Sokołów Podlaski otrzymały serduszka braterskiej miłości od zuchów z zuchowym pozdrowieniem - Czuj !

Grupa Wiewiórki