Leśna Kraina KRAINĄ MIŁOŚCI

„W Dniu Świętego Walentego, bądź dobry dla innych Kolego”. Pod takim hasłem bawiliśmy się w naszym przedszkolu w dniu 14 lutego z okazji Walentynek. Była to wspaniała okazja do rozwijania u dzieci poczucia przynależności do społeczności przedszkolnej, nawiązywania kontaktów interpersonalnych oraz zachęcania do okazywania sympatii, życzliwości, akceptacji i tolerancji innym osobom. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach,  m.in.: szukały drugiej połówki serca, rozwiązywały zagadki na temat: „Kto kogo kocha? Kto kogo lubi?” w znanych dzieciom bajkach, szukały „Zagubionego serduszka”. Mnóstwo radości sprawiły przedszkolakom zabawy z wykorzystaniem chusty animacyjnej oraz żywiołowe tańce przy dźwiękach znanych utworów muzycznych. Niewątpliwie miłym  akcentem była POCZTA WALENTYNKOWA, w ramach której „mali listonosze” obdarowywali innych czerwonymi serduszkami. Przedszkolaki wykonały prace plastyczne z walentynkowym akcentem, które ozdobiły korytarz przedszkolny. Najważniejsze, że na żadnej dziecięcej buzi nie zabrakło w tym dniu serdecznego uśmiechu. Był to prawdziwy, czerwony dzień miłości i przyjaźni.

grupa Misie

grupa Wiewiórki