SŁONECZKA I KRASNALE W KRAINIE ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA…

„Wierzymy, że Ty,

O święty Mikołaju

Przynosisz dobro nam

I mówisz: lubię dzielić się tym, co mam.

Rozdajesz nam Nadzieję,

By z Wiarą patrzeć w dal,

A miłość to największy Twój dar.

Miłość zbliża nas!”

Mikołajki w przedszkolu to ważne wydarzenie dla wszystkich dzieci. Już pod koniec listopada przedszkolaki ,,pisały” listy do św. Mikołaja, w których rysowały swoje marzenia dotyczące upragnionych prezentów.

6 grudnia dzieci z grupy „SŁONECZKA” i „KRASNALE” wyruszyły do KRAINY ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA znajdującej się w Gospodarstwie Agroturystycznym „Na KOŃcu wsi” w Brzozówce, aby uroczyście świętować Jego imieniny. W świątecznej chacie przedszkolaki z niecierpliwością oczekiwały na wyjątkowe spotkanie. Najpierw słychać było dzwoneczki pomocników – elfów, potem donośne „ho, ho, ho”, aż wreszcie pojawił się On – nasz ukochany św. Mikołaj! Wszyscy powitali Go głośnymi oklaskami. Gość z Dalekiej Północy wywołał wiele radości i uśmiechu na twarzach dzieci. Podczas spotkania św. Mikołaj zapraszał do wspólnych zabaw i tańców. Zaprosił również dzieci z Leśnej Krainy na warsztaty plastyczne, podczas których dekorowały one gipsowe figurki aniołów.

W końcu nadszedł długo oczekiwany moment. Dzieci zostały obdarowane przez św. Mikołaja wspaniałymi prezentami.

„SŁONECZKA” i „KRASNALE” również przygotowały dla Niego miłą niespodziankę. Była to ilustracja muzyczna utworu „O dobrym świętym Mikołaju”. Mikołaj nie kryjąc swojego wzruszenia podziękował za wspaniały prezent i zapewnił o spotkaniu podczas Świąt Bożego Narodzenia.

Krasnale 1, Krasnale 2, Krasnale 3, Krasnale 4

Słoneczka 1, Słoneczka2, Słoneczka 3