Pokochaj Pluszowego Misia...

Jest takie jedno święto, jedno na całym świecie,
którego w kalendarzu, być może nie znajdziecie.
Lecz wiedzą o nim dzieci i to już nie od dzisiaj -
Dziś święto nad świętami:
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA.

Wszystkie dzieci kochają misie, to jedna z najbardziej znanych i ulubionych zabawek. A kto z nas dorosłych nie wraca pamięcią do pierwszego ukochanego misia?  Od ponad 100 lat towarzyszy dzieciom na całym świecie. To z nim dzielą się radościami i smutkami, jemu powierzają  największe tajemnice.

Dnia 25 listopada przedszkolaki z Leśnej Krainy obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia

pod hasłem: „Dziś w przedszkolu jest wesoło, misie z nami tańczą  w koło”.

Celem całego przedsięwzięcia było między innymi: przybliżenie dzieciom historii powstania pluszowego misia, przedstawienie  różnych sylwetek misiów – bohaterów literackich, filmowych i muzycznych, zachęcenie do  poszanowania zabawek, zachęcanie do wspólnego śpiewania piosenek oraz zabawy przy muzyce.

Maluszki przyniosły z domu swoje ulubione maskotki, zaprosiły je do gimnastyki porannej, do zabawy z chustą animacyjną, brały udział w mini konkursie „Co wiem o misiach?”, układały puzzle, ćwiczyły sprawność manualną podczas wykonywania pracy plastycznej, ale przede wszystkim wspaniale bawiły się przy piosenkach o misiach.  Cała zabawa zakończyła się wspólnym poczęstunkiem, podczas którego przedszkolaki miały okazję skosztować między innymi przysmaku niedźwiadków - pysznego miodku.

Zabawa była znakomita, wszystkim dopisywał świetny humor.

Przedszkolaki do domu zabrały niesamowite wrażenia

i dyplomy Przyjaciela Pluszowego Misia.

Z pewnością powtórzymy tę wspaniałą zabawę w przyszłym roku.

Misie

Wiewiórki