Herbatka dla Seniora

1 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, 20 października obchodzimy Europejski Dzień Seniora, a 14 listopada przypada Światowy Dzień Seniora. Światowy Dzień Seniora, to wyjątkowy symbol pamięci i wdzięczności kierowany do ludzi, którzy urodzili się, pamiętają urok lat oraz dekad ubiegłego wieku, którego celem jest integracja środowiska senioralnego oraz umocnienie więzi międzypokoleniowych.

Z tej okazji w naszej placówce trwała akcja charytatywna wspierająca ludzi starszych z Domu Pomocy Społecznej w Jabłonnie Lackiej „Herbatka dla Seniora”. Celem było zebranie herbatek, które rozgrzeją seniorów w chłodne jesienno-zimowe wieczory.

18 listopada na spotkanie z dziećmi i podsumowanie akcji przybył nasz wieloletni pedagog, wychowawca, już emerytowany nauczyciel Pani Wiesława Kruszewska. Pani Wiesia z łezką w oku przeczytała dzieciom opowiadanie „O czerwonej Jarzębince” i poprowadziła zabawy ruchowe. Dzieci były zachwycone opowieściami Pani Wiesi o tym jak to kiedyś było w przedszkolu, kiedy do niego uczęszczały ich rodzice.

Bardzo dziękujemy naszym Rodzicom za zaangażowanie w akcję, na Was zawsze można polegać !

Szczególne podziękowania dla Pani Marty z Rady Rodziców za przekazanie paczki herbacianej siostrom zakonnym w Domu Pomocy w Jabłonnie Lackiej.

Misie

Wiewiórki