"SŁONECZKA" Z LEŚNEJ KRAINY TO WSPANIAŁE PRZEDSZKOLAKI

„DZIECKO JEST KSIĘGĄ,

Z KTÓREJ POWINNIŚMY CZERPAĆ MĄDROŚĆ

NA KAŻDY DZIEŃ… ”

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA to uroczystość, która na stałe zagościła w kalendarzu imprez przedszkolnych Leśnej Krainy. To pierwsze wyjątkowe wydarzenie w życiu dzieci, które we wrześniu tego roku po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. Uroczystość ta w dużym stopniu stanowi zakończenie procesu adaptacji do warunków i zasad panujących w przedszkolu.

Na dzień 24 listopada 2021 r. czekała cała społeczność przedszkolna. Choć w nieco innej rzeczywistości niż zwykle całe rodziny przedszkolne, dzięki technologii komputerowej, uczestniczyły w święcie najmłodszych przedszkolaków.

Podczas uroczystości dzieci z grupy „SŁONECZKA” swoim zachowaniem potwierdziły, że dobrze czują się w przedszkolu i zasługują na miano PRAWDZIWYCH PRZEDSZKOLAKÓW. Odświętny strój, a także wystrój sali podkreśliły doniosłość tego wydarzenia.

Podczas części artystycznej maluchy zaprezentowały swoje umiejętności dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc piosenki, wierszyki, tańce i zabawy ruchowe.

Pani Dyrektor Ewa Zakrzewska za pomocą magicznej kredki dokonała uroczystego „Aktu pasowania”. Dzieci złożyły obietnicę, że odtąd będą przychodzić do przedszkola z uśmiechem, będą wesoło bawić się, wzajemnie sobie pomagać, że będą dzielnymi przedszkolakami.

Nie zabrakło życzeń oraz dyplomów i prezentów dla każdego przedszkolaka. Uwieńczeniem uroczystości był  słodki poczęstunek. Przepiękny tort bardzo wszystkim smakował.

Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń dla całej społeczności przedszkolnej.

Z uśmiechem na buziach, w atmosferze radości i przyjaźni minął kolejny, ale jak ważny dla maluszków dzień w przedszkolu.

Życzymy, aby nowy rozdział w życiu naszych SŁONECZEK przyniósł im wiele radości,

samych pogodnych i miłych chwil pełnych niezapomnianych przygód.

DZIĘKUJEMY Rodzicom za wielkie zaangażowanie w przygotowanie tego wyjątkowego dnia.