"Uśmiechnij się..."

   Dnia 21 listopada obchodzimy jedno z piękniejszych świąt w roku, czyli Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Życzliwość to wielki skarb, który sprawia, że życie staje się piękniejsze. Warto szczególnie w tym dniu pamiętać, aby zarażać się wzajemnie radością, uśmiechem i życzliwością.

   W naszym  przedszkolu odbył  się on pod hasłem „Bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta”.  W tym dniu  zastanawialiśmy się, co to jest życzliwość, jak ją okazywać na co dzień bliskim, kolegom, osobom starszym,  dlaczego warto być życzliwym.                                   

   Przypomnieliśmy sobie magię pięknych słów, takich jak:  dziękuję, proszę, przepraszam. Przedstawialiśmy za pomocą min i gestów emocje towarzyszące nam każdego dnia w różnych sytuacjach, m.in.: radość, smutek, złość, strach, zdziwienie ucząc się tym samym odróżniać dobro od zła. Braliśmy udział w zabawach podkreślających znaczenie słowa życzliwość. Wykazaliśmy się kreatywnością tworząc m.in.: KWIAT PRZYJAŹNI, a także złożyliśmy przyrzeczenie, że będziemy uśmiechnięci nie tylko w dniu święta.

    Dzień Życzliwości i Pozdrowień dostarczył wszystkim wielu pozytywnych emocji

i utwierdził w przekonaniu, że warto być życzliwym na co dzień.

 

galeria

misie

wiewiórki

krasnale

słoneczka