"Kolorowe kredki w pudełeczku noszę..."

„Kolorowe kredki w pudełeczku noszę,

kolorowe kredki bardzo lubią mnie.

Kolorowe kredki, kiedy je poproszę,

namalują wszystko to, co chcę.”

Wiera Badalska

Kto nie zna tej piosenki? Mały, czy duży - każdy potrafi ją zanucić. Kredki to prawdziwe dziecięce skarby, które czarno-białym obrazom dodają najpiękniejszych barw, które przenoszą na papier wszystko, o czym się myśli, co czuje i o czym marzy. Rysowanie to wspaniała przygoda i ważne doświadczenie dla każdego dziecka.

W poniedziałek 22 listopada najmłodsze przedszkolaki z Leśnej Krainy świętowały Dzień Kredki, który wypełniony był zabawami z kredkami w roli głównej. „SŁONECZKA” i „KRASNALE” zauważyły, że przy pomocy kredek można się nie tylko świetnie bawić, ale także odkrywać kolory, ćwiczyć motorykę małą, a także kreatywnie wykorzystać swój czas.

Przedszkolaki słuchały opowiadań, których bohaterami były kredki, tworzyły zbiory kredek według kryterium koloru, wielkości i porównywały ich liczebność. Bawiły się przy piosenkach „Kolorowe kredki” i „Kolorowy deszcz”, a także brały udział w zabawach muzyczno-ruchowych.

Dzień ten był piękną kolorową przygodą,

który przyniósł najmłodszym wiele radości i cudownych wrażeń.