Prawa Dziecka

„Dziecko ma prawo być sobą.

prawo do popełniania błędów.

prawo do posiadania własnego zdania.

Ma prawo do szacunku.

Nie ma dzieci – są ludzie.”

Janusz Korczak

20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W tym roku ten dzień wypada w sobotę, jednak w naszym przedszkolu dzieci zaczęły świętować Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka wcześniej, bo 19 listopada.

W tym szczególnym dniu dzieci na całym świecie uświadamiają sobie, że mają swoje prawa. Prawo do miłości, życia w zdrowiu i w rodzinie, prawo do szacunku i opieki. Nasze przedszkolaki poznawały swoje prawa, utrwalały je bawiąc się przy tym radośnie. Starsze grupy zapoznały się z sylwetką największego badacza świata dzieci Janusza Korczaka, który był pionierem działań w dziedzinie diagnozowania wychowawczego, prekursorem działań na rzecz praw dziecka-człowieka. Imię Janusza Korczaka nosi Hufiec ZHP Sokołów Podlaski, do którego gromady zuchowej należą także nasze przedszkolaki.

Misie

Wiewiórki