Misie i Wiewiórki w Warszawie

17  listopada przedszkolaki z Leśnej Krainy  wybrały się  na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym  punktem , który odwiedziły dzieci był Teatr Guliwer , w którym obejrzały przedstawienie pt: ,, Bajka o deszczowej kropelce i tęczy”. Bajka  ta to poetycka opowieść o dojrzewaniu do odpowiedzialności, empatii i poświęcenia dla innych. Niezwykłe losy małej kropelki wody, która pragnie uratować świat od suszy, układają historię z pięknym zakończeniem i puentą: warto pomagać innym. Przedstawienie łączy żywy plan z wykorzystaniem animacji komputerowych.  Spektakl  rozpoczął się krótką lekcją teatralna, podczas której dzieci poznały pracę aktora, dowiedziały się kto to  jest widz i jak należy zachować się w teatrze, oraz poznały lalkę -  postać Guliwera patrona teatru . Po przedstawieniu dzieci udały się na kolejny punkt programu wycieczki , do Zamku Królewskiego. Zwiedziły komnaty i poznały zwyczaje panujące na dworze królewskim. Wędrując po Zamku oglądały ciekawe przedmioty codziennego użytku, dowiedziały się do czego one służyły i przez kogo zostały wykonane. Wszyscy wykazywali duże zainteresowanie . Największe wrażenie zrobiła na dzieciach Sala Tronowa ze względu na piękne złocenia i sypialnia wraz z łożem króla. Przedszkolaki wyraziły chęć do kolejnych odwiedzin Zamku Królewskiego. Wycieczka okazała się ekscytująca, pogoda  i humory dopisywały. To był dzień pełen pozytywnych wrażeń i doświadczeń.

Misie: Teatr, Zamek

Wiewiórki: Teatr, Zamek