Książka to nasz przyjaciel

02 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. To KSIĄŻKI przenoszą nas do innego świata, rozbudzają naszą wyobraźnię. To one są naszymi przyjaciółmi, pragną towarzyszyć nam każdego dnia. Czytanie książek to najlepszy sposób na spędzanie wolnego czasu.

Święto to obchodzone jest w dniu urodzin słynnego duńskiego baśniopisarza - Hansa Christiana Andersena. Tego dnia warto jeszcze bardziej niż zwykle poświęcić czas na czytanie z dziećmi, przypomnieć sobie piękne baśnie z naszego dzieciństwa.

W Leśnej Krainie również nie mogliśmy zapomnieć o tym dniu. Przedszkolaki poznały budowę książki oraz zapoznały się z etapami jej powstawania. Brały też udział w zabawach i quizach, które sprawdzały ich wiedzę o bohaterach najpopularniejszych dziecięcych utworów. Na koniec wysłuchały bajeczek z różnych stron świata.  Dzień był bardzo ciekawy, a dzieci rozbudziły w sobie zainteresowania czytelnicze.

grupa Słoneczka

grupa Krasnale